Snapshot The Bitcoin Rally do 11.000 USD

Ponieważ Bitcoin (BTC) kontynuował swój wzrost po przełamaniu kluczowego poziomu 10.000 USD w niedzielę i osiągnięciu 11.000 USD w poniedziałek, szereg wskaźników pokazuje, jak bardzo wzrosło zainteresowanie najpopularniejszą monetą w ciągu ostatnich kilku dni.

Wolumen obrotu
Podczas gdy w poniedziałek osiągnął poziom 32,5 mld USD, dziś wynosi już 31,8 mld USD. Dla porównania, dla prawie całego lipca wahała się ona od 10 do 15 mld USD. Ostatni skok jest jednak nadal niższy niż w maju tego roku.

Snapshot The Bitcoin Rally do 11.000 102 USD.

Przepływy Bitcoinów
Wczorajszy gwałtowny wzrost cen doprowadził również do gwałtownego wzrostu napływu bitcoinów na giełdy kryptograficzne. Doświadczył on największego jednodniowego wzrostu w ciągu 134 dni, wzrastając o BTC 68.970 do BTC 130.000, jak wynika z analizy łańcucha blokowego firmy Chainalysis.

Snapshot The Bitcoin Rally do 11.000 USD 103

Dostawa BTC
W międzyczasie, po sprzedaniu większej ilości Bitcoin System niż ta wygenerowana w ubiegłym tygodniu, wydaje się, że górnicy zaczęli gromadzić więcej.

Snapshot The Bitcoin Rally do 11.000 USD 104

Niedźwiedzie wciąż tu są
Ponadto, analiza Bitcoin’a na łańcuchu wskazuje, że rajd mógł być nadmiernie rozbudowany, a dostawca analiz IntoTheBlock’a podsumowuje „możliwe do działania sygnały“, wskazując na nieco niedźwiedzią perspektywę dla kryptokursztynu.
Na ogólną niedźwiedzią perspektywę składa się kilka innych wskaźników, w przypadku których wzrost liczby nowych portfeli – zwany „wzrostem netto w sieci“ – oraz liczba dużych transakcji dokonywanych w sieci, obie wskazywały na niższe wartości.

Snapshot The Bitcoin Rally do 11.000 USD 105

Likwidacje
Łączna wartość likwidacji na giełdzie BitMEX osiągnęła dziś 220 mln USD.

Snapshot The Bitcoin Rally do 11.000 USD 106

W pieniądzach
Pozytywną stroną jest jednak fakt, że IntoTheBlock zanotował silny wzrost liczby posiadaczy Bitcoinów, które są „w pieniądzach“, co nie jest zaskoczeniem po takim rajdzie jak ten, który właśnie widzieliśmy.

Snapshot The Bitcoin Rally do 11.000 USD 107

Transakcje
I podczas gdy podstawy na łańcuchu malują nieco niedźwiedzi obraz, liczba transakcji w sieci Bitcoinów spadła również tam, gdzie była tuż przed weekendem – mimo masowo rosnących cen.

Snapshot The Bitcoin Rally do 11.000 USD 108

Ponadto, patrząc na mempool bitcoin widać, że liczba transakcji, które czekają na potwierdzenie, gwałtownie wzrosła wczoraj i teraz ponad 50.000 transakcji siedzi w mempool.

Snapshot The Bitcoin Rally do 11.000 USD 109

W związku z tym, mediana opłaty BTC również wzrosła wczoraj, osiągając 2,13 USD.

Snapshot The Bitcoin Rally do 11.000 USD 110

Google, Google, pokaż mi bitcoin
Wreszcie, wczorajszy wiec również przyszedł jako zainteresowanie wyszukiwarką terminu „bitcoin“ na Google wzrósł gwałtownie. W ciągu zaledwie trzech dni, od soboty do dziś, liczba wyszukiwań tego terminu na całym świecie potroiła się, według danych z Google Trends. W pierwszej trójce krajów na świecie pod względem liczby wyszukiwań Bitcoinów znalazły się wszystkie kraje w Afryce.

Jednak, jak to często bywa, zainteresowanie wyszukiwaniem po prostu podąża za wzrostami cen Bitcoinów i innych kryptokryptokryptokryptokryptokryptowych walut, co jest również widoczne w ostatnim spadku obserwowanym dzisiaj. Co więcej, metryka jest również czasami używana jako przeciwny wskaźnik przez bardziej wyrafinowanych inwestorów, gdzie sprzedawaliby aktywa, gdy wchodzą do nich bardziej niedoświadczeni inwestorzy.

W czasie pikseli (11:57 UTC), BTC handluje po 10.954 USD, co oznacza wzrost o 7% w ciągu dnia i 17% w ciągu tygodnia. Cena wzrosła również o 20% w ciągu miesiąca i 15% w ciągu roku.